Denně žiju v harmonii mezi osobním životem a prací, což ústí v dokonalý celek. Můžu vstávat, v kolik hodin se mi zachce, trávit volný čas svými koníčky nebo pracovat odkudkoli na světě po boku oceánu. Žiju tak, jak jsem si kdysi přála ve svých snech. Žiju psaním. Změnila jsem 80 % práce a 20 % volného času na přesný opak.

Když všechno bylo jinak

Problémový vztah, ze kterého jsem si odnesla nemalé dluhy. Úzkost, sociofobie, nechuť pokračovat v práci v bance. Jedna překážka za druhou. Jakmile jsem pomocí pozitivní psychologie vyřešila některou z nich, přišla mě pozdravit druhá. Vyvrcholením byla právě ta poslední, která mě trápila na cestě za štěstím: každodenní práce, do které se mi nechtělo vstávat a vracet.

Nechtělo se mi prodávat produkty lidem, kteří je nepotřebují. Nechtěla jsem se neustále honit za prodejními plány. Nechtěla jsem denně obvolávat klienty. Nechtěla jsem se vracet za tmy domů. Nechtěla jsem po večerech do nekonečna uklízet domácnost nebo nemít čas na přátele, partnera a svého psího kamaráda.

Byla jsem unavená, frustrovaná a zcela apatická cokoli v práci dělat jinak. Často jsem seděla v kanceláři a nebyla jsem schopná dělat nic. 

Klíč je často blíž, než se zdá

Jednoho dne jsem se vrátila domů z práce a tehdy mě napadla myšlenka na práci z domova. Ta představa svobody mě doslova uhranula a dala tvar mé osobní vizi. Další den jsem opět seděla v kanceláři, ale místo apatie jsem se rozhodla jednat a využít své víry ve splněné sny. Ještě ten den jsem rozeslala několik emailů s texty ze šuplíku, aby mě okamžitě vzali do magazínu, pomocí kterého jsem během pár dní získala své první reference. Díky nim jsem mohla reagovat na první placené poptávky a do dvou měsíců opustit nezáživnou práci.

A tak jsem se na plný úvazek začala věnovat psaní, které mi umožňuje žít po svém a využívat svůj potenciál, kreativitu i život naplno. Konečně jsem si pravidla začala určovat sama. Získala jsem práci  snů.

Dočetli jste až sem? Teď je řada na vás

Nakonec můj příběh může být i váš. Dnes prostřednictvím eBooku Jak začít psát pomáhám ostatním rozvíjet jejich schopnosti. Učím druhé, jak vydělávat pomocí svého nadání a citu pro písmenka, slova a věty. Pomůžu vám nastartovat cestu, která vás dovede k úspěšnému skoku na volnou nohu. Třeba rovnou po hlavě.

Strach nehraje roli. Otázka zní: