Denně žiju v harmonii mezi osobním životem a prací, což ústí v dokonalý celek. Jsem šťastná. Můžu vstávat, v kolik hodin se mi zachce, trávit volný čas svými koníčky nebo pracovat odkudkoli na světě po boku oceánu. Žiju tak, jak jsem si kdysi přála ve svých snech. Žiju psaním a lehkostí. Změnila jsem 80 % práce a 20 % volného času na přesný opak.

Když všechno bylo jinak

Problémový vztah, ze kterého jsem si odnesla nemalé dluhy. Úzkost, sociofobie, nechuť pokračovat v práci v bance. Jedna překážka za druhou. Jakmile jsem s pomocí pozitivní psychologie a optimismu vyřešila některou z nich, přišla mě pozdravit druhá. Vyvrcholením byla právě ta poslední, která mě trápila na cestě za štěstím: každodenní práce, do které se mi nechtělo vstávat a vracet.

Nechtělo se mi prodávat produkty lidem, kteří je nepotřebují. Nechtěla jsem se neustále honit za prodejními plány. Nechtěla jsem denně obvolávat klienty. Nechtěla jsem se vracet za tmy domů. Nechtěla jsem po večerech do nekonečna uklízet domácnost nebo nemít čas na přátele, partnera a svého psího kamaráda.

Byla jsem unavená, frustrovaná a zcela apatická cokoli v práci dělat jinak. Často jsem seděla v kanceláři a nebyla jsem schopná dělat nic. Chyběla mi seberealizace. V mém životě nebyl jediný kousek kreativity.

Klíč je často blíž, než se zdá

Jednoho dne jsem se vrátila domů z práce a tehdy mě napadla myšlenka na práci z domova. Ta představa svobody mě doslova uhranula a dala tvar mé osobní vizi.

Další den jsem opět seděla v kanceláři, ale místo apatie jsem se rozhodla jednat. Využila jsem své víry ve splněné sny – ještě ten den jsem rozeslala několik emailů s texty ze šuplíku, aby mě okamžitě vzali do lifestylového magazínu. Tak jsem získala první referenci. Díky ní jsem mohla reagovat na placené poptávky a do dvou měsíců opustit nezáživnou práci. Zní to jako sen, že?

A tak jsem se na plný úvazek začala věnovat psaní, které mi umožňuje žít po svém a využívat svůj potenciál, kreativitu i život naplno. Konečně jsem si pravidla začala určovat sama. Našla jsem dostatek času nejen na práci snů, která mě naplňuje a baví, ale i na sdílení svých zkušeností a seberealizaci. A tak se zrodil projekt 365 úsměvů.

Dočetli jste až sem? A co vy?

Nakonec můj příběh může být i váš. Dnes prostřednictvím svého citu pro písmenka, slova a věty motivuji ostatní, aby rozvíjeli své nadání a seberealizovali se. Otevřeně sdílím svůj životní styl, zkušenosti s prací na volné noze, splněné sny, přání i psaní. Inspiraci, která vám pomůže objevit harmonii a radost přítomného okamžiku.

Inspiraci, která ve vás může zažehnout tu kouzelnou jiskru bytí. Jiskru, která jen čeká na to, až ji v sobě rozsvítíte..